Як вибрати шафу-купе для спальні і передпокої

Июнь 17, 2021

Комфортабельність, функціональність, довговічність шафи-купе залежать від правильного вибору його основних характеристик. Тому перед покупкою необхідно вивчити особливості і асортимент таких меблів, оцінити власні потреби і можливості.

На сайте компании представлен широкий выбор шкафы купе харьков цена на любой вкус.

Важливі критерії вибору шафи-купе

Щоб шафа-купе радував вас протягом усього терміну експлуатації, потрібно при виборі враховувати такі критерії:

розмір;

якість матеріалів;

особливості фурнітури;

внутрішнє наповнення;

дизайн.

Розглянемо більш докладно кожен пункт.

Визначаємося з розміром

Розмір повинен відповідати місцю установки і задовольняти ваші потреби в питаннях місткості. Висота шафи може бути під саму стелю, але якщо в квартирі встановлені натяжні конструкції, то необхідно залишити зазор хоча в 5 см. Це дозволить при необхідності отримати безпроблемний доступ до оздоблювального матеріалу і комунікацій, прихованим під ним. Для середньостатистичних квартир оптимальна висота шафи 240 см.

Глибина стандартно становить 58-60 см. Таких габаритів досить для комфортного використання купейних двері і для зручного розміщення всередині всієї необхідної одягу та інших речей. Зустрічаються нестандартні моделі з глибиною приблизно 40 см. Вони вже будуть менш місткі і функціональні, але в деяких приміщеннях більшої меблів просто немає місця. Глибина понад 60 см також вважається незручною, так як діставати речі з далекого кінця полки досить важко.

Ширину шафи вибирають виходячи з вільної для його установки площі. Якщо меблі планується встановити в ніші, то обов'язково потрібно врахувати цей параметр, так як зрушити стіну буде неможливо. Від ширини також залежить кількість дверей і їх габарити. Максимальна ширина полотна - 120 см, оптимальна 60. У цьому випадку на фурнітуру буде покладено допустиме навантаження, а значить, механізм буде працювати довго і без збоїв.

Матеріали для шаф-купе

Каркас і полки шаф-купе виготовляють з наступних матеріалів:

ДВП;

МДФ;

КДСП;

ЛДСП.

Але найпопулярнішим сировиною все ж є ламінована деревинно-стружкова плита. Її переваги полягають в міцності, великій різноманітності дизайнів, стійкості до механічного впливу і прийнятною ціною. Перед покупкою потрібно перевірити, щоб кромки ЛДСП були зроблені якісно. Це виключить передчасному псуванню матеріалу і продовжить термін життя меблів.

Фурнітура та її вибір

Вибираючи шафу в передпокій або спальню, важливо звернути увагу на систему відкривання дверей. Вона складається з такої фурнітури, як:

напрямні;

ролики;

рамки для дверей.

Найбільш поширений ніжнеопорние роликового механізм. Його суть полягає в тому, що вгорі і внизу корпусу закріплені дві напрямні. На верхній фіксується полотно, а по нижній воно пересувається за допомогою роликів. Така система випробувана часом і досить надійна. Верхнеопорний роликовий механізм має на увазі пересування полотна на роликах по верхній направляє. Він є більш сучасним і дорогим.

Плавність ходу і рівень шуму при відкритті шафи залежать від якості встановлених роликів. Вони можуть бути виготовлені з:

дешевого пластику - ненадійний варіант, який дуже швидко вийде з ладу;

сучасного міцного пластику із захисним покриттям - оптимальне рішення для недорогих моделей;

стали з тефлоновим напиленням - найдовговічніша і якісна фурнітура.

Для виготовлення рамки використовується сталь і алюміній. Профіль першого типу більш поширений за рахунок своєї доступності, надійності і довговічності. Але при покупці шафи зі сталевими рамами потрібно готуватися до того, що двері під час руху буде видавати шум і на ролики буде покладено високе навантаження. Алюмінієвий профіль легший, витончений, безшумний. Але і коштує він дорожче.

Рассказать о статье