Як вибрати шліфувальну машину

Май 11, 2020

Під час ремонту найчастіше потрібна зробити ідеально гладку поверхню: відшліфувати, видалити стару фарбу, іржу, вирівняти шпаклівку на стінах, прибрати на дереві стирчать волокна і т. Д. Звичайно, можна зітхнути, взяти в руки дерев'яний брусок, обернути його наждачкою і приступити до довгої процедури шліфування.

На сайте https://instrumentarium.com.ua/ru/katalog/elektroinstrument/shlifmashiny/ представлен широкий выбор шлифовальных машин фирмы Bosch, качество гарантируется.

По-іншому справи йдуть, якщо у вас є шліфувальна машина. З її допомогою можна в найкоротші терміни відшліфувати поверхню, не витративши на це особливих зусиль. Але якщо ви раніше не стикалися з цим інструментом, вибір буде непростим. У цій статті ми розповімо про те, як вибрати необхідну вам шлифмашину або професійну шліфувальну машину, а також розповімо про деякі тонкощі роботи з цим інструментом.

Класифікація та принцип роботи

Для шліфування винайдено чимало пристроїв з різними особливостями і принципом роботи. Деякі шліфувальні машини підходять для обробки стін, інші використовуються для усунення задирок на дереві. Виділяють три основні типи шліфувальних машин, але насправді їх набагато більше. Ми постараємося розглянути кожен.

кутова шліфувальна машина

Кутові шліфувальні машини та професійні кутові шліфувальні машини - це найпоширеніші і популярні пристрої. По суті, це звичайні болгарки, на які встановлено спеціальну шліфувальна «тарілка». За допомогою такої машинки можна шліфувати більшість поверхонь з відносно непоганою продуктивністю, але в її використанні все ж є нюанси.

Якщо ви хочете добитися ідеально гладкій поверхні, доведеться постаратися, і будьте готові часто міняти кола з різною абразивністю. Також кутові шліфувальні машини використовують для шліфування різних закруглених поверхонь, тому вони часто зустрічаються в автомайстерень.

Для шліфування дерева болгарки використовують рідко. Вся справа в волокнах: одна частина кола, яка йде уздовж волокон, буде шліфувати рівно, а інша сторона, яка перетинає волокна поперек, може залишати подряпини і помітні сліди. Втім, якщо вам не потрібно ідеально гладка поверхня, кутова шліфувальна машина може стати відмінним вибором в якості універсального інструменту. З її допомогою можна не тільки підготувати практично будь-яку поверхню до подальшої обробки або фарбування, але і проводити інші роботи.

Перевага кутових шліфмашин полягає в тому, що є можливість в будь-який момент змінити насадку і перетворити прилад в звичайну болгарку, яку можна робити прорізи і обрізати різні матеріали.

Вібраційні (плоскошліфувальної) шліфувальні машини

Вібраційні шліфувальні машини та професійні віброшліфмашини застосовуються для тонкої і якісної обробки практично будь-яких поверхонь. Такі прилади, найчастіше, мають прямокутну підошву досить великої площі. Зустрічаються трикутні (дельтавидні) підошви в шліфувальні машини - для більш зручної шліфування в кутах і інших важкодоступних місцях, а також для фінальної обробки шліфується покриття.

Наждакове полотно закріплюється на робочій частині машинки, після чого підошва прикладається до поверхні, що шліфується і за допомогою двигуна відбуваються швидкі «тремтячі» руху по невеликому колу (ексцентриситет становить від 2 до 4 міліметрів). Від амплітуди залежить швидкість обробки поверхні - чим більше, тим краще. Правда, якість шліфування через більш сильних вібрацій теж буде страждати, тому доведеться проходити повторно, але вже з більш дрібним абразивом.

Перевага вібраційних машинок в тому, що через прямокутної форми робочої поверхні ними зручно робити шліфування в кутах, але при роботі близько до стінок виникає зона «невпевненою» шліфовки, коли апарат просто впирається в сусідні вертикальні поверхні. Така зона становить, як правило, кілька міліметрів.

Ще одна особливість - висока вимогливість до чистоти поверхні, що шліфується. Якщо під полотно машинки потрапить велика тверда піщинка, то шліфмашинка почне з її допомогою малювати красиві візерунки, які нам зовсім не потрібні. Завитки доведеться усувати додатковим шліфуванням.

стрічкова шліфмашина

В основному стрічкові шліфмашинки і професійні стрічкові шліфмашинки застосовуються для первинної, грубої обробки матеріалу, тому що люблять залишати за собою подряпини по ходу стрічки.

Підходять для шліфування поверхонь великої площі: з їх допомогою можна знімати верхній шар дерева, фарби та інших матеріалів. Також з їх допомогою зручно обробляти скоси і краю заготовок, готувати їх до якіснішого шліфуванню з використанням інших шлифмашин.

Це дуже продуктивні і універсальні прилади, які стануть в нагоді для всіх видів робіт по шліфуванню. У конструкції такого інструменту використовується стрічка з абразивного матеріалу, яка закріплена в кільце і обертається на великій швидкості за допомогою валиків. Через те, що стрічка завжди обертається в одному і тому ж напрямку, вона ще й виконує функцію пилеудалітеля з поверхні. Ефективність такої машинки залежить від ширини абразивної стрічки, а також від швидкості, з якою вона обертається.

Щоб забезпечити дзеркально гладку поверхню, доведеться постаратися. Зате за рахунок принципу роботи, такі прилади багато хто використовує замість електрорубанків для роботи по дереву. Якщо на поверхні дошки багато задирок і інших виступів, то їх можна ефективно прибрати і зробити гарну рівну дошку, тому стрічкові шліфувальні машини застосовують при виготовленні вікон, дверей і підлогового покриття з дерева.

Найчастіше стрічкові машинки влаштовані так, що ними можна шліфувати впритул до вертикальних стінок, тому збоку не утворюється мертвих зон. Зате такі зони утворюються спереду і ззаду машинки через заокруглення на валиках, тому в кутках пройтися таким пристроєм не вийде.

Рассказать о статье