Особливості використання кручений пари

Февраль 11, 2020
Разрешенный в России кабель

За останній час в науці стався великий прогрес, але багато винаходи були зроблені ще в 19 столітті. Сьогодні кручена пара використовується широко:

Здесь вы сможете найти витая пара высокое качество и низкая цена.

Передача даних відеосигналу.

Локальні мережі.

Телефонні лінії.

Передача електронних сигналів.

Переваги з'єднання за допомогою кручений пари

Якщо порівнювати коаксіальний шнур і виту пару, то кращим захистом потоку даних від перешкод володіє кручена пара, з огляду на її структурних особливостей. Це особливо помітно на відстані близько 2 кілометрів. Сигнал виходить чітким і чистим, особливо, якщо використаний заземлений провід з екраном. Такий провід актуальний в місцях з великим електромагнітним випромінюванням.

Лінія може одночасно передавати кілька сигналів: звук, відео, телеметричні дані. Є одне обмеження: число пар в кабелі. Щоб не було впливу цих пар один на одного в кабелі, кроки скрутки роблять різними. Чим точніше буде балансування, тим негативний вплив пар один на одного буде нижче.

Витрати на установку і підключення локальної мережі комп'ютерів або відеоспостереження з різними моніторами і камерами знижуються, так як потрібна менша довжина кабелю. Якщо кручена пара прокладається на відстань більш як два кілометри, то частота сигналу помітно згасає. Тому мережевий кабель частіше застосовується в коротких мережах. Краще вибирати кабель з мідних жил, а не з обмідненої стали.

Обтиснення кручений пари

Розберемося, як обжимати виту пару, необхідну для з'єднання комп'ютерів між собою в локальній мережі, або підключення телевізора до хабу, або іншого медіа пристрої.

У нас є кабель, коннектори і обтискні кліщі, необхідні для обтиску самої кручений пари. Розглянемо, як обжимаються два різних коннектора. Один двокомпонентний, інший однокомпонентний. Двокомпонентний коннектор складається з двох частин, має додаткову вставку, яка нібито дозволяє полегшити складання проводів в коннекторе. Однокомпонентний коннектор не має ніяких вставок.

Вита пара має чотири кручені пари з восьми провідників. Це означає, що є вісім проводів, розділених за кольорами. З них кожні два дроти скручені між собою, тим самим вони утворюють кручену пару.

Для домашньої мережі підійде кабель категорії 5Е. Він призначений для прокладки всередині приміщень. Існує більш дешевий варіант кабелю, де замість восьми провідників всього чотири дроти. Тобто, в кабелі є всього дві кручені пари.

Рассказать о статье