ЯК ЧИСТИТИ ШКІРЯНЕ ВЗУТТЯ: ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ДОГЛЯДУ

Ноябрь 26, 2020
Провода разного типа в разрезе

Взуття давно перестала бути просто елементом гардеробу. Це невід'ємна частина образу і стилю людини. І, звичайно ж, вона вимагає до себе дбайливого ставлення. Відкриємо кілька нехитрих секретів, як чистити шкіряне взуття.

Профессионаьная химчистка обуви киев вы можете заказать в удобное для вас время.

Чи можна прати взуття зі шкіри

Машинне прання не допускається, адже шкіра не терпить великої кількості вологи. Прати можна тільки вручну і з мінімальною кількістю води. Засоби для виведення плям, відбілювачі та інші агресивні очисники при догляді за шкіряним виробом використовувати не можна.

Як чистити шкіряне взуття в домашніх умовах? Для початку важливо визначити, до якого типу належить матеріал даного вироби. Шкіра буває різною по щільності, структурі, способу обробки, тому при чищенні слід враховувати її індивідуальні особливості.

Давайте розглянемо основні типи взуття.

З фінішною обробкою

Мити такі шкіряні моделі дозволяється. Справа в тому, що виробник обробив їх спеціальними захисними засобами на фінальному етапі виробництва. Це можуть бути різні масла, аерозолі, воски. Вони створюють плівку, яка відштовхує вологу, надовго зберігає шкіряну поверхню блискучою і міцною.

Без фінішної обробки

У виробів такого типу немає водовідштовхувального шару, захисна фінішна обробка поверхні не проводилася. Так що чистити таке взуття можна тільки спеціальними засобами. Вони допоможуть надовго зберегти внутрішні і зовнішні якості шкіряного матеріалу.

Лаковане

Ці моделі відрізняються особливим дзеркальним блиском. Для досягнення такого ефекту в виробничому процесі застосовуються штучні і натуральні смоли. Чистити лакове взуття потрібно з великою обережністю, щоб не пошкодити її глянцеву поверхню.

кольорова

Різні відтінки взуття надають кольори, додані виробником при обробці шкіри. Але гармонію кольору можна легко зіпсувати, якщо неправильно чистити такі туфлі. Доглядає засіб має бути підібрано практично в тон вихідного відтінку вироби.

Біла

Чистити шкіряне взуття білого кольору не просто, тому доведеться постаратися, щоб підтримувати її в хорошому стані. Варто відзначити, що будь-який промах, допущений в процесі чистки і підфарбовування, може привести до того, що зовнішній вигляд моделі буде зіпсований. Тому треба дуже старанно виправляти навіть саме найменше пошкодження на шкіряній поверхні світлого вироби.

Як чистити шкіряне взуття

Далі розповімо про правила догляду, яких необхідно дотримуватися.

Як чистити взуття з фінішною обробкою.

Про наявність спеціального захисного шару у товару можна запитати у продавця при покупці. І в більшості випадків ви отримаєте ствердну відповідь. Фінішна обробка в даний час застосовується досить часто. До того ж ця інформація, як правило, вказана на упаковці товару.

Отже, розповідаємо, як чистити шкіряне взуття від бруду, слідів солі і від реагентів. Перш за все виріб треба як слід просушити і очистити м'якою щіткою. Далі протріть поверхню спочатку сухою ганчіркою, потім вологою. Від розлучень допоможе позбутися оцет, розбавлений водою в рівних частинах. Після того як почистили виріб, його необхідно висушити в приміщенні, яке добре провітрюється.

Продовженням догляду буде відновлення кольорової шкіри. На шматочок м'якої тканини наберіть трохи крему підходящого відтінку і нанесіть його по всій поверхні. Після того як засіб висохне, щіткою з м'якою щетиною акуратно відполіруйте взуття. Проводити таку процедуру бажано щодня.

Як чистити взуття без фінішної обробки.

Нагадуємо, що мити даний тип шкіри забороняється. Як тоді чистити шкіряне взуття від бруду? На допомогу прийдуть спеціальні засоби. Їх завдання - подбати про збереження взуттєвого матеріалу.

Спочатку, як і в попередньому випадку, видаляємо забруднення за допомогою щіточки і шматочка м'якої тканини. Розчин сідельного мила з водою допоможе почистити сліди бруду і крему на поверхні. Компоненти змішують до консистенції піни і наносять склад на пляму. Далі змивають його акуратно водою і насухо протирають шкіряну поверхню. Завершує доглядають процедуру нанесення крему. Він обов'язково повинен бути водовідштовхувальним.

Рассказать о статье