Як працює електрична тепла підлога

Сентябрь 20, 2023

Традиційні системи опалення вже давно доповнюються сучасними для встановлення комфортної температури в приміщеннях. Однією з таких систем є тепла підлога. Існують водяні та електричні теплі підлоги, і перша особливо добре підходить для невеликих приміщень, ванних кімнат, кухонь і приміщень, де бажано швидке нагрівання. Підібрати електричну теплу підлогу можна на сайті компанії, що виготовляє та встановлює такі системи, а про те, як саме працює ця підлога, читаємо нижче.

Джерело енергії

В якості джерела тепла використовується електрична енергія, без додаткових джерел на кшталт котла або водонагрівача. Це означає, що електрична тепла підлога є автономною системою опалення. 

Встановлення

Перед тим, як в кімнаті встановлюється покриття підлоги, проводиться встановлення нагрівальних елементів теплої підлоги. Це тонкі нагрівальні кабелі або мати, які, як правило, виготовлені з матеріалів з електричним опором. Ці елементи бувають різних форм і розмірів, щоб відповідати різним установкам. Після завершення робіт із встановлення підлоги нагрівальні елементи підключаються до джерела електроенергії через терморегулятор або панель управління. Як правило, до системи під’єднаний термостат - він дозволяє користувачам встановлювати та регулювати бажану температуру підлоги.

Принцип роботи

Коли система включена, через нагрівальні елементи протікає електричний струм. Ці елементи мають високий електричний опір, через що вони швидко нагріваються під час проходження струму. Таким чином елементи передають тепло до підлогового матеріалу безпосередньо над ними. Потім це тепло розповсюджується у вигляді променистого тепла, нагріваючи всю кімнату від підлоги догори.

Переваги електричної теплої підлоги

  • Має швидкий час відгуку, оскільки вони нагріваються майже миттєво. 
  • Системи теплої підлоги можна розділити на кілька зон нагріву, кожна зі своїм термостатом. Ця можливість зонування дозволяє користувачам незалежно регулювати температуру в різних частинах будівлі.
  • Працює безшумно, без шуму, пов’язаного з системами примусової вентиляції або котлами.
  • Сумісна з широким спектром матеріалів для підлоги, що робить її універсальною і придатною для різних дизайнів інтер’єру.
  • Підвищує енергоефективність, якщо використовувати її у добре ізольованих приміщеннях і працювати з належним контролем температури. Теплі підлоги усувають втрати тепла, пов’язані з повітроводами в системах припливу повітря.

Електричні системи зазвичай потребують мінімального обслуговування, що робить їх зручним варіантом опалення. Електричні теплі підлоги забезпечують комфортне та енергоефективне рішення опалення, яким можна легко керувати для точного регулювання температури. Однак, щоб забезпечити безпеку та належне функціонування такох системи, важливо, щоб їх встановлювали та налаштовували професійні електрики.

Рассказать о статье