Як вибрати якісну тротуарну плитку

Ноябрь 27, 2021
Монтаж электропроводки в

Все більш актуальним та затребуваним продуктом у мощенні при благоустрої територій стає вібропресований тротуарний камінь. Основні конкурентні переваги вібропресованої плитки щодо аналога, виготовленого методом вібролиття, може перерахувати будь-який Замовник, який хоч раз стикався з мощенням своєї заміської ділянки, або проводив роботи з укладання каменю для сторонніх компаній.

Качественная тротуарная плитка по очень выгодной цене.

Набагато складнішим завданням є вміння відрізнити якісну вібропресовану тротуарну плитку від такої, що вироблена аналогічним способом. Справді, на сьогоднішній день на будівельному ринку представлено чимало виробників, які пропонують вібропресований тротуарний камінь.

Яку тротуарну плитку вибрати?

Перерахуємо основні критерії якісної вібропресованої тротуарної плитки

Технологія двошарового пресування прийшла до нас із Європи, де традиції мощення зародилися набагато раніше, ніж у Росії. Справа в тому, що у шарів у плитці різні призначення. Основа - міцна, груба, надійна, виготовлена з використанням міцного гранітного або діабазового щебеню, а облицювальний декоративний шар - міцний, зносостійкий, міцний, що має маслобензостійкість і при цьому гладкий, красивий. Це різні за призначенням, за змістом конструкції, які тільки в єдиній цілісності забезпечать всі вимоги, що пред'являються до виробу. У разі одношарового пресування домогтися одночасно міцності, гладкості та довговічності важко здійснити.

Зовнішній вигляд тротуарної плитки

Суцільність структури, відсутність великих раковин, непроформування, скупчення великого заповнювача на бічних поверхнях характеризують якість упаковки зерен, як наслідок, високу щільність бетону виробу.

Оцінка кольору бетону виробів після дощу, обробки плитки поливальним шлангом або занурення виробу в ємність із водою

Якщо після закінчення доби колір бетону залишається темним, камінь мокрий, отже має місце висока пористість бетону і низька щільність, як наслідок, такий камінь є недовговічним. Світло-сірий колір бетону, зовні суха плитка свідчить про високий рівень якості.

Наявність/відсутність характерних вертикальних рисок (смуг) на бічних та торцевих поверхнях виробів

Наявність рисок свідчить про оптимально підібрану вологість бетонної суміші технічними фахівцями заводу-виробника, як наслідок, досить високу якість ущільнення. Такий камінь є монолітним, щільним та міцним, як наслідок, довговічним.

Наявність важко усунути "руста" по верхній грані і потовщення в нижній частині плитки

Фахівці називають це як "облий" або "спідниця". Прояв описаних вище дефектів може бути наслідком сильного зношування прес-форми, в якій вироблені вироби. Це також може стати причиною наявності у прихованих виробів дефектів, таких як сильна розбіжність по щільності в окремо взятому палеті і відхилення від заявлених виробником основних ф/м характеристик.

Оцінка ударної міцності бетону

Оцінка ударної міцності бетону виробу проводиться шляхом скидання каменю монтажною площиною вниз з висоти людського зростання на тверду рівну поверхню (асфальт, бетонна плита) без докладання зусиль. Якщо після удару камінь розфарбовується, розколюється на частини, відлітає по розподільчому шару лицьовий бетон, міцність виробу вважається недостатньою. Якщо після падіння камінь залишився цілим або з'явилися незначні дефекти зовнішнього вигляду (на ребрах утворилися місцеві околиці), міцність виробу вважається прийнятною для проведення робіт з мощення.

Рассказать о статье

Расскажите о нас