Що таке токарна обробка із ЧПУ?

Февраль 24, 2022

Щоб зрозуміти, що таке токарна обробка з ЧПУ, спочатку потрібно дізнатися про природу самого процесу токарної обробки. Токарна обробка – це спосіб виготовлення деталі, що полягає у вирізуванні матеріалу зі шматка матеріалу, що обертається навколо осі. Матеріал найчастіше поставляється у вигляді бруска та закріплюється у патроні токарного верстата. Різання виконується за допомогою спеціальних інструментів, здатних строго певним чином відокремити частину матеріалу так, щоб те, що ми спроектували, залишилося нашою деталлю. Ви можете замовити послуги з токарної обробки з чпк прямо зараз за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.

Процес токарної обробки з ЧПУ

Токарна обробка з ЧПУ відрізняється від описаної вище токарної обробки лише тим, що виконується на верстатах з комп'ютерним керуванням. Принцип процесу ідентичний, але ЧПУ дає набагато більші можливості формоутворення деталей. Це пов'язано з тим, що за рух машини відповідає комп'ютер, що виключає неточності та помилки.

Відмінності токарної обробки з ЧПУ від фрезерної з ЧПУ?

Хоча обидва методи є технологіями механічної обробки і, отже, засновані на створенні деталей шляхом видалення матеріалу, між ними є деякі суттєві відмінності:

Види верстатів із ЧПУ

при токарній обробці з ЧПУ матеріал обертається, а інструмент стоїть, а при фрезеруванні все навпаки: інструмент обертається, а матеріал залишається дома.

токарні верстати використовують однолезові інструменти, які постійно залишаються в матеріалі під час різання, у той час як фрезерні верстати зазвичай мають кілька лез, які багаторазово входять у матеріал і виходять з нього під час обробки.

із наведеної вище відмінності є ще одне, що стосується формування стружки. При токарній обробці часто утворюється суцільна довга стружка, тоді як за фрезеруванні за визначенням утворюється коротка і розділена стружка.

токарна обробка створює поверхні, що обертаються, такі як циліндри і конуси, в той час як фрезерування в основному плоских поверхонь, хоча це не є правилом, тому що це дуже універсальний метод обробки.

Рассказать о статье