Реалізація проекту ландшафтного дизайну в обов'язковому порядку включає роботи з озеленення та благоустрою території.

У Києві компанія Садівник надає свої професійні послуги в сфері ландшафтного дизайну.

Будь-який план благоустрою враховує особливості місцевості. Грамотне ландшафтне проектування під силу тільки досвідченим професіоналам, які врахують всі фактори і допоможуть вам зробити ділянку красивим і комфортним.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВИБІР РОСЛИН?

Підбір рослин для озеленення території залежить від багатьох параметрів:

Розмір ділянки.

Склад грунту.

Ступінь природного освітлення.

Рівень грунтових вод.

Клімат.

Зазвичай озеленення ділянки передбачає використання стійких сортів плодових дерев. Вони швидко ростуть, не вимагають особливого догляду.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПЛОЩА ТЕРИТОРІЇ НЕВЕЛИКА?

Розмір дійсно має значення, адже маленький ділянку просто не призначений для розміщення великих і гіллястих дерев. На невеликих територіях відмінно виглядають карликові, середньої висоти деревця: чагарникові сорти черешні, вишні, чорноплідна горобина, слива. Декоративну функцію виконують бузок, барбарис, калина, шипшина. Ці кущі відмінно підійдуть для створення живоплоту.

ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ ЛАНДШАФТУ

Загальновідомо, що для створення гармонійного образу в одязі необхідний яскравий акцент. Це характерно і для озеленення ділянки. Ефектне одиночне дерево або великий чагарник називаються солітером. Оптимальний варіант - хвойне дерево, адже воно зберігає зовнішній вигляд круглий рік, а значить, в будь-який час буде виконувати функції орієнтира дизайнерської композиції. Зверніть увагу на різні сорти туй - вони добре переносять російські зими, не потребують спеціального догляду.

Видовищним акцентом може стати клумба. Плануючи її облаштування, варто пам'ятати про закони балансу і не захоплюватися строкатістю - а то згодом при погляді на таке пишність буде рябіти в очах. Кожна різновид має бути представлена як мінімум чотирма-п'ятьма рослинами, інакше буде різнобій.

Організація клумб дуже проста: на задньому плані розташовуються більш високі рослини, трохи ближче - середні, на передньому - низькі.

КЛАСИФІКАЦІЯ КВІТНИКІВ

Круглі або квадратні зазвичай розташовують в парадній, в'їзній зоні.

Рабатки іменуються вузькі клумби вздовж стежок.

Альпінарії або рокарії - це квітники, декоровані камінням.

Міксбордери - суміш квітучих і листових рослин.

Схема квітника завжди ретельно продумується. Необхідно, щоб кожній рослині вистачало сонячного кольору, а люблячі тінь не перебували під палючим сонцем. У парадній зоні можливе розміщення яскравою клумби з екзотичних квітів. Професійний квітникар підбере букет рослин для кожного конкретного випадку - щоб клумба радувала око з травня по жовтень.

СТИЛІ ОФОРМЛЕННЯ

Складання проекту озеленення передбачає вибір будь-якого стилю, якого в подальшому необхідно буде дотримуватися. Якщо не визначитися зі стилістикою заздалегідь, всі рослини будуть виглядати позбавленим смаку нагромадженням всіляких елементів.

Основні напрямки, які використовуються дизайнерами:

Природний ландшафтний дизайн.

Геометричний.

Змішаний.

Перший спосіб передбачає висадку рослин в такому вигляді і послідовності, як вони зазвичай ростуть на природі. Завдяки вмілим рукам майстра на виході територія виглядає доглянутим лісом або гаєм. Городні грядки, теплиці і навіть клумби тут абсолютно недоречні. Але якщо вам потрібно місце не для роботи, а для відпочинку, то це - оптимальний варіант.

У другому випадку все садиться буквально «по лінійці». Дуже добре виглядає таке рішення на дачній або заміській ділянці при приватному будинку. Для оформлення території використовуються різного роду бордюри, живоплоти і навіть лабіринти з чагарників.

Третій варіант передбачає змішання першого і другого стилів. Еклектика зараз дуже актуальна.

Озеленення та благоустрій території - серйозне завдання, реалізацію якої краще довірити фахівцям. В цьому випадку ви отримаєте красиво оформлене і затишне місце для відпочинку.

Рассказать о статье