Система електроживлення в будинку

Ноябрь 26, 2020

Що забезпечує організм людини життєвої енергією ? Звичайно , кровоносна система . Так ось , подібно людському організму , наш будинок теж має систему , яка постачає звичні речі навколо нас необхідної енергією , таким чином , вдихаючи « життя » в ці речі . Так ,це система електроживлення житла , по - простому електропроводка . Начебто б досконала буденність , але фактично , досить складна система , що вимагає грамотного підходу при зверненні , установці і настройці.

Купить программу reddit upvotes вы можете по выгодной цене на сайте.

Що в нашій кровоносній системі є джерелом енергії ? Звичайно серце , а ось функції серця в системі електроживлення в будинку , виконує вступне розподільчий пристрій , яке фахівці скорочено називають ВРУ , або вступної щит .

Вступне розподільчий пристрій

Дана частина системи електроживлення , являє собою , збірне електричне пристрій , яке виконує кілька функцій :

а ) прийом електричної енергії з зовнішньої системи електропостачання . До цим системам ставляться повітряні або підземні лінії електропередач в приватному секторі , загальнобудинкових система електропостачання в багатоквартирних будинках . В якості приймально - сполучних елементів в ВРУ встановлюються спеціальні комутаційні пристрої :рубильники з плавкими запобіжними вставками або автоматичні вимикачі ( АВ ). І ті , і інші підбираються по номінальній силі струму , розрахованої для будинку або квартири ;

б ) облік витрачається електроенергії , для цього в щитах встановлюють лічильники електричної енергії . В залежності від параметрів електромережі лічильники бувають однофазні або трифазні , в залежності від тарифів електроенергії багатотарифні або багатотарифні ;

в ) розподіл електроенергії по внутрішнім лініях електропроводки . З цієї метою в щитку монтують однополюсні ( коммутируют один провід , як правило , фазний )автоматичні вимикачі по кількості окремих ліній в системі , і через них здійснюють комутацію та захист цих ліній ;

г ) захист внутрішніх ліній від перевантажень , коротких замикань і витоків . Захист по цим параметрам виконують лінійні АВ ( розглянуті в попередньому пункті ) і вступні пристрої ( плавкі вставки або вступної АВ ), а захист від струмів витоку виконують диференціальні автоматичні вимикачі , ще їх називають УЗО ( повне назва - пристрої захисного відключення );

д ) зв'язок електросистеми будинку з системою заземлення . Для цієї зв'язку в ВРУ встановлюють спеціальні клемні колодки , через які дроти заземлення кожної лінії зв'язуються з зовнішнім провідником системи заземлення .

Таким досить складним пристроєм є вступний розподільний щит , і покладені на нього дуже складні обов'язки . Аналогічні функції в організмі людини виконує серце .

електропровідних мережу

Безумовно , серце є головним органом кровоносної системи організму людини , але в поодинці воно навряд чи в змозі забезпечити інші органи необхідним життєвим складом . На допомогу в цьому приходить мережу , що складається з безлічі кровоносних судин . Неважко здогадатися , що в системі домашнього електроживлення роль транспортування енергії бере на себе мережу , що складається з електропроводів .

Мережа електропроводів виконує роль передачі електроенергії від ВРУ до розеток і приладів освітлення ( вбудованим в систему , НЕ мають власних шнурів харчування ). Для монтажу електропроводки в приміщеннях використовують спеціальні кабелі ( кілька ізольованих проводів в загальній ізоляції ), рекомендовані правилами пристрою електроустановок ( або ПУЕ ). В даний час для монтажних робіт по влаштуванню електроживлення в будинках , квартирах , використовують кабелі марок ВВГ і ВВГ нг , вітчизняного виробництва і їх зарубіжні аналоги . Дані матеріали мають 3 мідні жили і подвійну ізоляцію з ПВХ . Повністю відповідають вимогам до проведення електромонтажних робіт .

Рассказать о статье