Як правильно розробити проєкт офісного приміщення

Июль 16, 2022

Здається, що все, що вам потрібно це стілець, стіл, шафа - і у вас вже є офіс. У певному сенсі це так, але для того, щоб офіс був справді спроектований, необхідно пам'ятати про низку принципів. Деякі з них випливають із чинних норм охорони здоров'я та безпеки (освітлення, розміри приміщення), інші - зі здорового глузду, індивідуальних потреб та очікувань людини/компанії, для яких створюється конкретний проект. Професійне проєктування офісних будівель можна замовити прямо зараз, вартість послуг Вас приємно здивує.

Проектування та регулювання офісів

Важливо мати достатнє освітлення (враховується як природне, так і штучне світло), простір, що забезпечує свободу та комфорт пересування співробітників, подбати про належну вентиляцію та запобігання вогкості, забезпечити належну температуру.

Щоб спланувати офіс для співробітників, необхідно враховувати правила охорони праці та техніки безпеки, – пояснює фахівець, – та постаратися забезпечити оптимальні умови роботи для великої кількості людей. При проектуванні офісу для окремого клієнта ми найчастіше керуємося його індивідуальними побажаннями, хоча, звичайно, елементарні принципи ергономіки, здорового глузду та естетики завжди застосовні.

Освітлення та вентиляція у добре спроектованому офісі

У приміщенні, де працівник виконує свої обов'язки понад чотири години на день, природне освітлення необхідне. Чим більше вікно або інша форма скління, тим більше денного світла, що не тільки впливає на здоров'я, а й на витрати, оскільки великі вікна означають менше використання електричного освітлення. Рольставні необхідні на вікнах, щоб регулювати кількість доступного світла та гарячого повітря (влітку), і важливо мати можливість безпечно відкрити вікно, щоб провітрити приміщення, коли цього вимагає вся система вентиляції. Електричне освітлення має відповідати нормам, адаптуватися до типу займаної посади. Необхідна механічна вентиляція (з урахуванням вищезгаданої ролі вікон) або кондиціювання повітря. Найвища температура в нормативних документах прямо не вказана, вона приймається рівною 30 градусів за Цельсієм, найнижча температура становить 18 градусів.

Рассказать о статье