Важливим аспектом облаштування ванної кімнати є вибір керамічної плитки. Їх тип, колір і візерунок впливають на характер, розмір, стиль і зовнішній вигляд ванної кімнати. Завдяки керамічній плитці, яку можна придбати за посиланням https://leoceramika.com/catalog/keramichna-plytka_300, ми можемо оптично збільшити або зменшити інтер'єр, отримати ефект стерильної чистоти або заспокійливого тепла, що сприяє релаксації. Це теж рішення на довгі роки і з цієї причини варто ретельно обміркувати їх покупку, а також уважно порахувати, скільки їх нам потрібно.
Керамічна плитка - це матеріал, який використовується не тільки в дизайні ванної кімнати. Також ми все частіше ставимо їх в коридорі, на кухні, в гаражі, на терасі і навіть у вітальні. Вибір плитки - типу, розміру, кольору і малюнка - величезний, тому вирішити, яку плитку вибрати, часто буває нелегко. Тому краще всього отримати невелику інформацію про них, щоб пізніше, володіючи істотними знаннями, піти в магазин або сісти перед пошуковою системою інтернет-магазину і знайти краще і найбільш відповідає нашим очікуванням.
Застосування і параметри
Як ми вже знаємо, не кожен вид плитки підходить для всіх поверхонь. Вибираючи плитку для стін і підлоги або для приміщень різного призначення, ми повинні враховувати як їх тип, так і наступні параметри:
- стирання - кожен виробник вказує клас абразивності для глазурованої плитки.
- морозостійкість - ця характеристика говорить нам, стійка чи плитка до низьких температур. Для терас, балконів і неопалюваного гаража слід вибирати морозостійку плитку, інакше на підлозі можуть швидко з'явитися тріщини;
- протиковзкі - виробник також повідомляє, чи є у плитки протиковзкі властивості. Стандарт виділяє 5 основних маркувань плитки - від R9 до R13, де більше значення означає найменш слизьку плитку. Другий з параметрів протиковзання, що позначається буквами A, B або C, використовується в місцях, де, за визначенням, користувачі будуть пересуватися босоніж. Зверніть увагу на цей параметр при виборі плитки для підлоги, особливо для приміщень, де є вологість або підлогу часто мокрий;
- водопоглинання - це теж важливий параметр, який слід перевіряти при пошуку плитки, особливо для ванної кімнати, як на підлозі, так і на стінах. Водопоглинання дано у відсотках - чим нижче його значення, тим краще. Для ванних кімнат слід купувати плитку з абсорбцією не більше 3%.
Розміри
Вибираючи плитку, ми звертаємо увагу не тільки на її колір і малюнок, але і на її розміри. У зв'язку з цим тенденції змінюються кожні кілька років, іноді популярні маленькі і навіть крихітні плитки, що утворюють мозаїку, а іноді - великих розмірів. Однак ми завжди знайдемо універсальні вироби стандартних розмірів, які підходять для багатьох інтер'єрів (вітальня, ванна, кухня або коридор), як на стінах, так і на підлозі, незалежно від переважної моди. Найбільш поширені розміри плитки (в см): 30х60, 20х50, 60х60, 90х60, 45х45, рідше зустрічаються великі формати, такі як: 20х120, 60х120 або 40х100. Протягом багатьох років дрібна плитка і мозаїка незмінно рекомендуються як відмінного матеріалу для обробки стін душових куточків.