СІП: корисна інформація

Ноябрь 26, 2019
Короб из пластика

Експлуатується понад один мільйон повітряних електричних ліній (ПЛ), які створені, в основному, при використанні голих проводів з алюмінію з малим перерізом, безпеку і надійність яких не може відповідати сучасним вимогам, - причому, приблизно третя частина повітряних ліній вже експлуатується більше періоду, визначеного нормативами.

Правильным выбором будет Купить дедик для раскрутки своего сайта.

Для того, щоб забезпечити надійне електропостачання споживачу, що живе в сільській місцевості, знадобиться відновити більш близько п'ятисот кілометрів ПЛ. У нових і реконструйованих лініях передбачено застосування сип 2 16 - самонессущіх ізольованих проводів.

На сьогоднішній день можна виділити три основні види конструкції СІП для повітряних ліній, які застосовуються у всьому світі - це дроти, де несуча нульова жила неізольована, ізольована, ізольована несуча нульова жила, яка не має окремий несучий елемент.

Для того, щоб здійснити виробництво і експлуатацію даних кабелів, діє понад п'ятнадцять стандартів, в наслідок чого кабелю різних виробників можуть мати істотні відмінності. В цілому ж, ізольовані проводи складаються з трьох основних струмопровідних жил, які спеціально оброблені алюмінієм і з нульовою несучої жили, основою якої є алюмінієвий термозміцнений сплав, - все свити в єдиний джгут, в який можуть бути додані близько трьох допоміжних струмопровідних жил. Найбільш поширеним є виріб, де нульова несуча жила виконана з термоупрочненного сплаву алюмінію.

Нульова несуча жила СІП виконана в двох варіантах - неізольована, типу сип 1х16 , або ізольована (сип-2). Самонесучий провід, де немає окремого несучого елемента (сип-4), виглядає як джгут, який складається з декількох ідентичних скручених ізольованих жил алюмінію. Російські нормативи вимоги ізоляції наказують її виконання з поліетилену, стійкого до ультрафіолетового випромінювання.

Багато електромережеві заводи нашої країни успішно застосовують в своїх мережах конструкції СІП, де нульова несуча жила - ізольована, так як саме ця конструкція дає найвищу надійність, безпеку при експлуатації, зручність в проведенні монтажних заходів, і, звичайно ж, мінімальні витрати в експлуатації.

Наприклад, сип-2, в порівнянні з зарубіжними аналогами, можна охарактеризувати тим, що при його використанні істотно зменшується ймовірність короткого замикання, він надійно захищений від агресивного зовнішнього середовища і вкрай стійкий до перенапряжениям (грозовим і комутаційним).

Рассказать о статье