Електромонтажні роботи: поняття, правила, основні вимоги

Март 17, 2021

Для забезпечення приміщень або територій електроенергією, незалежно від їх цільового призначення, проводиться електромонтаж, в процесі здійснення якого прокладаються зовнішні або внутрішні мережі, встановлюється електрообладнання і навішуються освітлювальні прилади. Комплекс заходів по первинному пристрою або реконструкції систем забезпечення і управління електроенергією і називається електромонтажем.

Любителям ставок на париматч регистрация мобильная очень удобная и быстрая.

Правильний електромонтаж можливий тільки при наявності проекту, що включає в себе розрахунки, креслення, плани і схеми.

Перш ніж приступити до монтажу треба закупити і доставити на об'єкт всі матеріали:

електрокабелі і дроти;

вимикачі і розетки;

коробки і шиті;

майданчики і хомути;

металовироби, бури та свердла.

Відомості про кількість, складі і виробника потрібних матеріалів та обладнання наводяться в проектній документації, що значною мірою спрощує дії монтажників, постачальників, інженерів і представників замовника.

Виконання монтажних дій

Правильний електромонтаж проводиться в певній послідовності. Наприклад, для організації освітлення в квартирі після свердління і штрабірованія розкидається і кріпиться кабель, відповідно до схем. Також монтуються розподільні коробки і коробки під вимикачі і розетки, навішуються щитки, виставляється обладнання, освітлювальні прилади, проводиться расключеніе.

Проводиться правильний електромонтаж виробничої лінії, коли спочатку встановлюється електрообладнання, лампи, пристрої оповіщення, датчики і електромеханізми, потім прокладається електропроводка від механізмів і обладнання до шаф управління і розподілу.

Збірка самих шаф відповідно до схем також відноситься до категорії монтажу, виробленого в установленому порядку.

Кожен етап проводиться з дотриманням вимог технології і безпеки, що виключає збої і неполадки, а також запобігає нещасні випадки під час монтування і подальшої експлуатації.

Дотримання правил під час електромонтажних робіт

Існують певні будівельні норми, яких слід дотримуватися при правильному електромонтажі. Детальний їх опис знаходиться у відповідному СНИП, а також в таких нормативних документах як «Правила електроустановок, технічної експлуатації і техніки безпеки». Більшість помилок, які стали причиною трагічних випадків, допущено було саме через недотримання правил електромонтажу.

Розроблено і написані вони були ще в період існування Радянського Союзу, але залишаються актуальними, діють і повинні бути застосовні в даний час. Для кожного виду робіт застосовуються загальні і спеціальні.

Основними постулатами для замовника є укладення договорів з профільними компаніями, що володіють дозволами і ліцензіями, в штаті яких професійні електромонтажники, що мають спеціальні допуски і обов'язкова наявність проекту, незалежно від розмірів приміщення, складу і обсягу передбачуваного монтажу. Якщо виникли питання, задайте їх нашим фахівцям.

Рассказать о статье