Характеристика електричних мереж і систем

Декабрь 24, 2019
Мотоцикл ИЖ - Планета 5

Електрична мережа загального користування служать для перетворення, передачі і розподілу електричної енергії, що надходить електричної станцій до електроприймачів.

Осуществляем поставку электрической энергии, на сайте http://energyline.com.ua/postavka-elektricheskoj-energii/c19 вы можете подробней ознакомиться с нашими услугами.

На споруді мереж витрачаються великі кошти і велика кількість різних матеріалів (понад 90% - кольорових металів, вкладених в електрифікацію країни).

В електромережах втрачається до 15% енергії, що виробляється електростанціями. У зв'язку з цим велике значення має зниження витрати металу, зменшення втрат потужності і енергії в мережах і підвищення надійності їх роботи.

Електромережа складається з електричних ліній і трансформаторних подстантанцій, а іноді і перетворювальних підстанцій.

На постійному струмі працюють контактні мережі трамваїв, тролейбусів, метрополітену, електричні залізниці і мережі електрохімічних підприємств.

Приймачі постійного струму споживають в сталому режимі тільки активну енергію, в лініях діє тільки активний опір. Електричні мережі постійного струму обладнуються зазвичай двома, рідше трьома проводами. Контактні мережі трамваїв і здебільшого електричні залізниці - одним проводом, а другим проводом служать рейки.

Велика частина електромереж працює на 3-фазному змінному струмі частотою 50 гц. Приймачів змінного струму поряд з активною споживають також реактивну потужність; на роботу ліній змінного струму, крім активного, впливає і реактивний опір, збільшуючи падіння напруги в лінії.

Електрична сетьобладают ємністю і при змінній напрузі споживають зарядні струми. 3-фазні мережі високої напруги мають зазвичай 3 дроти: при низькій напрузі часто додається четвертий, нульовий провід.

У сільськогосподарських мережі високої напруги іноді застосовується система «два дроти - земля», при якій один з лінійних проводів замінюється землею.

Внутрішні електромережі виконуються:

ізольованими проводами і електричними шнурами на ізоляторах або роликах - при відкритій проводці,

в трубах з різних матеріалів - при прихованій;

кабелями на кронштейнах - по стінах або в каналах, тунелях і трубах,

голими проводами або шинами електричними - на ізоляторах.

Електромережі бувають:

розімкнуті радіальні - не щоб забезпечити безперебійності електропостачання при аваріях,

напівзамкнуті петльові - дають можливість швидко відновлювати споживачів ін аварії,

замкнуті, наприклад лінія з двостороннім живленням

багаторазово замкнуті.

Районні мережі або мережі енергетичних систем великої протяжності, мають напругу 35 кв. 110 кв. і вище, місцеві мережі напруга - до 35 кв.

Рассказать о статье