Короткі поради по електропроводці в квартирі

Октябрь 20, 2019
Электропроводка в доме из

Найбільш часто потрібні поради по електропроводці пов'язані з існуванням будь-яких норм на висоту розташування розеток і вимикачів; часто при цьому згадується якийсь «євростандарт». Однозначна рекомендація може бути лише одна - електроустановочні вироби розташовуються на тій висоті, яка зручна для експлуатації. Зазвичай це 60 ... 90 см від рівня підлоги для вимикачів і 20 ... 30 см для розеток. Добре виглядають вимикачі розташовані на рівні дверних ручок.

Мы предлагаем вам авиабилеты онлайн Авиа произд по выгодной цене.

Таке розташування «точок» найбільш ергономічно в більшості випадків. Виняток - робоча зона кухні, тут розетки розміщуються трохи вище рівня стільниці (100 ... 120 см від підлоги).

Групи і окремі прилади

Свєти по електропроводці порадами, але перед «розкидання» нових ліній електропостачання завжди необхідно визначиться, де і яке електрообладнання буде використовуватися. Особливо це стосується стаціонарної побутової техніки - кондиціонерів, водонагрівачів, електроплит, ... такі прилади практично ніколи не відключаються від розетки, тому іноді має сенс підключати їх «прямо», через клемні колодки. Для енергоємних побутових приладів (пральна машина, посудомийка) краще змонтувати окремі лінії електроживлення з окремими захистами ланцюга від короткого замикання (встановити автомат захисту) і захистом людини від уражень електричним струмом (встановити окремі УЗО на 10 mA).

Нерідко можна об'єднувати в один багатомісний «блок» електричні розетки з роз'ємами для ТВ-антен і телефонів або комп'ютерів - при цьому процес «розводки» проводів значно прискорюється і спрощується.

Взагалі, поради по електропроводці завжди зводяться до одного: все «електричні» роботи необхідно продумувати заздалегідь! Всю комутацію слід проводити тільки в доступних для обслуговування розподільних коробках, все захисні автомати і УЗО повинні знаходитися в одному щиті.

Рассказать о статье