Нульовий захисний провідник, система заземлення квартири

Октябрь 20, 2019
либо прокладка новых

Електроживлення квартири здійснюється змінним струмом з напругою, номіналом 220-230 Вольт.

При цьому один робочий провідник є фазним (або просто «Фаза»), а другий робочий провідник є нульовим (інакше «робочий нуль»). На схемах «Фаза» позначається -L, "Нуль» позначається-N. Така електропроводка називається двухпроводная.

На этом сайте вы сможете найти залізничні квитки онлайн на выгодных условиях.

Крім двухпроводной електропроводки квартири, застосовується трехпроводная. Третій провід є нульовим захисним проводом (або «Земля»), позначається-PE. Колір жили заземлення в кабелі жовто-зелений.

Призначення нульового захисного провідника

Призначений нульовий захисний провідник для створення короткочасного струму короткого замикання і спрацьовування захисного відключення пошкодженої електроприладу від мережі живлення, з метою забезпечення вашої електробезпеки.

Система харчування і система заземлення

У житлових будинках електроживлення здійснюється від електроустановок в яких нейтраль (Нуль) джерела живлення глухозаземленной, а відкриті провідні частини електроустановки приєднано до цієї глухозаземленной нейтрали. Позначається ця система електроживлення-TN.

Правила при монтажі трехпроводной системи електроживлення квартири

Нульовий захисний провідник не повинен перериватися ніякими запобіжниками і автоматами захисту.

При наявності в щиті УЗО (пристрій захисного відключення) нульовий захисний провід (Земля) не повинен ніде, на лінії електроживлення, мати контакту з N провідником (Нуль). В іншому випадку буде спрацьовувати ПЗВ (пристрій захисного відключення).

Нульовий захисний провідник в квартирі, повинен мати перетин дорівнює перерізу робочих провідників.

Нульовий захисний провідник повинен прокладатися в безпосередній близькості від робочих проводніков.Інимі словами в одному кабелі.

Прокладка нульового захисного провідника окремо від робочих проводів Заборонено!

Не можна використовувати для заземлення електропроводки квартири комунікації загального призначення (труби опалення, водопостачання, арматуру в стінах)

Не можна підключати нульовий захисний провідник до незалежних ( «чужим») шинам заземлення. Якщо такі є у вас на сходовому майданчику.

Рассказать о статье